"Poznaj, naucz, zainspiruj - nie oceniaj" - II spotkanie

Za nami kolejne spotkanie z inspirującymi osobami w ramach projektu "Poznaj, naucz, zainspiruj - nie oceniaj". 😀

13 października, mimo jesiennej deszczowej pogody w Pałac w Gawłowie tętnił życiem za sprawą naszych gości: dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach oraz dzieci z rodzin zastępczych, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu z osobami, które są szczęśliwe z powodu wybranej ścieżki życia i chcą się podzielić swoim doświadczeniem.

Jednymi z naszych gości byli: Katarzyna Pyś-Fabiańczyk i Radek Fabiańczyk. Z ogromną pasją opowiadali nam na czym polega prowadzenie kawiarni, która jest nie tylko miejsce picia kawy, ale przed wszystkim spotkań ludzi, imprez kulturalnych, rozrywkowych i muzycznych i jak radzą sobie podczas pandemii. Dzieci miały też okazję obejrzeć krótki film o klubowo-kawiarnianym życiu i spróbować kilku gier, w które można zagrać w Łoskocie. Dzięki temu kawiarniana atmosfera wypełniła nasze spotkanie. Kasia opowiedział również o swoich działania społecznych i zaangażowaniu na rzecz kobiet, a Radek zdradził kilka sekretów z życia menadżera i organizatora koncertów muzycznych. Opowiadał jak wygląda organizacja takiego wydarzenia muzycznego od „podszewki” na przykładzie, zadanego przez jednego z uczestników pytania: jak zorganizować koncert Adele. Ciekawi jesteśmy co z tego wyniknie? 😊

Nasz kolejny gość - Karolina Białogłowa, studentka trzeciego roku psychologii, opowiedziała o swoich pozytywnych doświadczeniach wychowywania się w rodzinie zastępczej. O łączeniu pasji, nauki i pracy. Karolina pasjonuje się sztukami walki dzięki czemu zdobyła Mistrzostwo Świata w MMA. Zaprezentowane przez nią umiejętności, możliwość przymierzenia rękawic i zorganizowany mini sparing był największą atrakcją dla dzieci.

Czy księgowość jest nudna? O nieee! Do takiego stanowiska przekonywał nas Pan Zbigniew Karczewski, który jest księgowym i pastorem zboru. Okazało się że na końcu każdego zdarzenia gospodarczego stoi księgowy, nawet za kupnem paczki słodyczy.

W kolejnym pokoju zostaliśmy zaproszeni do niezwykłej podróży do m.in. Rwandy i Peru. Naszym przewodnikiem była emerytowana nauczycielka Pani Elżbieta Jarzębowska wraz z mężem Markiem. To dwoje pasjonatów, którzy są ciekawi świata i swoją pasją zarażają innych.

W imieniu swoim dziękujemy dzieciom, naszym mówcom oraz Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsze za przyjęcie nas w iście królewski sposób w Pałacu w Gawłowie.

Zakończenie frytkowym poczęstunkiem było ukoronowaniem naszego inspirującego popołudnia. Dziękujemy.😍

Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii.


Współpracujemy z:
+48 536-933-077
stacjadom@onet.pl
/StowarzyszenieStacjaDom/
Marszałka Józefa Piłsudskiego 65
96-500 Sochaczew