Pierwsze, koty za płoty 🙂

W dniu 24 września 2020 roku, cudowni ludzie z pasją spotkali się z rodzinami zastępczymi i dziećmi z Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej w Giżycach, w ramach projektu - „Poznaj, naucz, zainspiruj, nie oceniaj”.

W pięknych plenerach parku w Żelazowej Woli, pan Paweł Goryniak przewodnik muzealny, przybliżył nam krótką historię rodziny Fryderyka Chopina, a pani Krystyna Wilczyńska z zawodu skrzypaczka w orkiestrze w Filharmonii Narodowej, rozbudzała w dzieciach pasję do muzyki. Każdy z uczestników spotkania mógł spróbować gry na skrzypcach.

Pan Andrzej Grad przyjechał do nas na swoim profesjonalnym rowerze i opowiadał dzieciom o urokach spędzania wolnego czasu na dwóch kółkach. Jakie są możliwości łączenia pasji do roweru z pasją zwiedzania i poznawania nowych miejsc.

Wszyscy uwielbiają kontakt ze zwierzętami, nic dziwnego, że wykład pani Iwony Nowak o dogoterapii cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a przytulenie jej milusińskiej labladorki suczki Sami niezwykłym przeżyciem.

W parku podziwialiśmy cudowną roślinność, a jak jest sadzona i pielęgnowana opowiedział nam pan Mariusz Sobota - dyrektor administracyjny i ogrodnik w parku w Żelazowej Woli. Dzieci mogły same posadzić roślinkę do doniczki i zabrać ją do domu. W arkana prac technicznych, elektrycznych i spawalniczych wprowadzili nas panowie Konrad Gadzinowski i Artur Fabiański i w brew pozorom również dziewczynki były zainteresowane tą tematyką, a dzieciom w zrozumieniu tematu pomagały odpowiedzi na pytania zadawane przez zainteresowanych tematem ojców zastępczych.

Cudownie spędzony czas na łonie natury i fantastyczni ludzie, którzy bez żadnych oporów chcieli podzieli się z dziećmi swoją pasją, w nadziei, że to spotkanie rozbudzi w młodych ludziach chęć rozwijania swoich zainteresowań. A jeśli jeszcze ich nie mają, to zechcę je mieć widząc z jakimi emocjami i możliwościami rozwoju się to wiąże.

Dziękuje wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami swój wolny czas i zachęcamy innych do podzielenia się swoimi pasjami. 🙂

Więcej zdjęć znajdziecie w Galerii.Współpracujemy z:
+48 536-933-077
stacjadom@onet.pl
/StowarzyszenieStacjaDom/
Marszałka Józefa Piłsudskiego 65
96-500 Sochaczew