Projekt „Poznaj, naucz, zainspiruj – nie oceniaj”

We wtorek 18 sierpnia odebraliśmy symboliczny czek na dofinansowanie naszego projektu „Poznaj, naucz, zainspiruj – nie oceniaj”, a wczoraj mieliśmy okazję opowiedzieć o projekcie w radiu Sochaczew, które objęło nas swoim patronatem medialnym.

Projekt uzyskał grant z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego.

Co stoi za nazwą "Poznaj, naucz, zainspiruj - nie oceniaj"? Naszym głównym celem jest pobudzenie lokalnej społeczności do działania na rzecz dzieci z pieczy zastępczej (tj. zarówno dzieci przebywających w placówce opiekuńczo-wychowawczej w Giżycach jak i dzieci z rodzin zastępczych), a jednocześnie wsparcie tych dzieci w poszukiwaniu ich własnego kierunku rozwoju i radzenia sobie w trudnym czasie epidemii.

Chcemy więc zaprosić ludzi reprezentujących różne zawody, żeby opowiedzieli dzieciom o sobie: o tym co robią, jakie mają pasje, jak je realizują i jak rodzą sobie w czasie epidemii. W kontekście niedawnych protestów mieszkańców związanych z przeniesieniem Giżyckiej placówki do Chodakowa chcemy również pokazać, że jest w naszej społeczności miejsce dla dzieci z pieczy zastępczej, że są dla nas ważne i że jesteśmy gotowi je wspierać.

⚠️ Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w projekt, poznać dzieciaki, opowiedzieć im. o sobie i zainspirować swoim zawodem i pasjami, zapraszamy do kontaktu z nami:

✅e-mail: stacjadom@onet.pl

✅telefonicznie: 602 745 827.

Czekamy na Wasze zgłoszenia 😊

Współpracujemy z:
+48 536-933-077
stacjadom@onet.pl
/StowarzyszenieStacjaDom/
Marszałka Józefa Piłsudskiego 65
96-500 Sochaczew